1 kolejka Barclays Premier League

Pierwsze sobotnie spotkanie Manchester United zakończyło się wygraną gospodarzy. W pierwszym spotkaniu zobaczyliśmy pięciu debiutantów m.in.Matteo DarmianSergio RomeroMemphis DepayMorgan SchneiderlinBastian Schweinsteiger. Według Manchester Evening News najwyższą ocenę spośród debiutantów otrzymał Matteo Darmian 8/10 a najsłabszą Bastian oraz Memphis 6/10.

Pierwsze 15 minut było słabe w wykonaniu United, lecz później było lepiej pewności w grze dodał samobójczy gol Kyle Walker który padł w 22 minucie spotkania po przejęciu piłki przez Memphis'a, który dograł ją do Younga a ten starał się dograć piłkę do Rooney'a ten zbyt długo czekał ze strzałem, aż wbiegł w niego Walker, który posłał piłkę do bramki Vorm'a. Ten gol pomógł "diabłom" kontrolować nieco przebieg spotkania, Tottenham Hotspur naciskał pod koniec spotkania lecz nie zdołał wyrównać, znakomicie pokazał się Chris Smalling który nie popełnił żadnego błędu.Manchester United wygrał swoje pierwsze spotkanie w pierwszej kolejce i obecnie jest na 6 miejscu z 3 punktami.

Najbardziej rozczarowani są na pewno kibice Arsenal Londyn, Londyńczycy przegrali z West Ham 0-2 na własnym obiekcie! Arsenal przegrał po golach Cheikhou Kouyaté, któremu asystował Dimitri Payet w 43 minucie i to goście schodzili do szatni w lepszym humorze. W 57 minucie West Ham wysunął się na dwubramkowe prowadzenie po golu Mauro Zárate